1. Karfiolový šalát s paprikou

Potrebujeme: karfiol, 2 zelené papriky, 2 žlté papriky, 1 cibuľka, šťava z polovice citróna, lyžička horčice, soľ, cukor, olivový olej, voda, ocot

Príprava: V prvej fáze očistíme a nakrájame papriku a cibuľku. Vložíme ich do sklenej misy a zalejeme šťavou z citróna. Nezabudnite pridať niekoľko kvapiek olivového oleja. Medzitým uvaríme karfiol, rozdrobíme ho na kúsky a pridáme k paprike a cibuli. Nakoniec celý šalát dochutíme nasledovnou zmesou – do vody pridáme podľa chuti ocot, soľ, ľubovoľné korenie, horčicu a cukor.

 

2. Reďkvičkový šalát

Potrebujeme: hlávkový šalát, reďkvičky, cibuľka, rajčina, paprika, uhorka, korenie, soľ, citrónová šťava, olivový olej

Príprava: Lístky hlávkového šalátu slúžia ako podkladová vrstva, na ktorú postupne naukladáme na kolieska nakrájanú reďkvičku, rajčinu, papriku, uhorku a nadrobno posekanú cibuľku. Zmes zeleniny jemne okoreníme a osolíme. Na záver pokvapkáme citrónovou šťavou a olivovým olejom.

3. Chutný zeleninový šalát so syrom a kuracím mäsom

Potrebujeme: rajčiny, uhorka, paprika, tvrdý syr, soľ, korenie podľa chuti (bazalka, oregano), biely jogurt, kuracie mäso

Príprava: Všetku zeleninu a tvrdý syr nakrájame na chutné kúsky. Vložíme do misy, ochutíme soľou a koreninami podľa vlastného výberu. Pridáme kuracie prsia pripravené v pare, nakrájané na kocky. Na záver celú zmes zalejeme bielym nízkotučným jogurtom.

 

 

 

spartanrace

spartanrace - Fitness Blogger - Spartan Race